Cherry Güzellik Salonu

Efsane Kasım Kampanyalarımız Başladı! Fırsatları Hemen İnceleyin.

Efsane Kasım Kampanyalarımız Başladı! Fırsatları Hemen İnceleyin.

DERMAPEN

Mikro İğneleme Devrimi

DERMAPEN UYGULAMASI

DERMAPEN NEDİR?

 

 • Dermapen, devrim niteliğinde bir mikro iğneleme tedavisidir. Son derece etkili ve doğal olan yöntem, cilt kolajenini ve elastini uyarır. Dermaroller’ın evrilmiş halidir. Mikro iğneleme tekniğiyle üstün sonuçlar verir.”

 

TANIM

 

 • Bu cihaz, cilde saniyede 1.300 mikro delinme sağlar. Böylece çeşitli cilt fonksiyonlarını normalleştirirken, kollajen ve elastin üretimini uyarır. Esasen yaşlı veya hasarlı hücrelerin yerini almak için, yeni sağlıklı cilt hücreleri oluşturur.

 

ETKİLERİ

 

 • Geliştirir: sivilce yara izi, çatlak işareti, ince çizgiler ve kırışıklıklar, açık gözenekler, doku yenilenmesi, sıkılaştırma.

DERMAPEN NASIL YAPILIR?

hyaluronic asit, dermapen tedavisi

UYGUYLAMA

 

 • Topikal anestezik krem,  işlem öncesi 15 dakika boyunca uygulanır.
 • Dermapen cilde farklı yönlerde uygulanır.
 • İşlem sonrası maske veya sakinleştirici krem uygulanabilir.

 

TAMAMLAYICI TEDAVİ

 

 • 3 gün boyunca hafif morarma olabilir. 7 gün boyunca doğrudan güneş ışığından kaçınılması önerilir.

 

DERMAPEN UYGULAMA FİYATI

 

 • Uygulama fiyatları yapılacak alana göre değişmektedir. Detaylı fiyat bilgisi için bize ulaşın!

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Dermapen uygulaması ile ilgili en çok merak edilenler

DERMAPEN CİLT BAKIMI NEDİR?

DermaPen, yara izlerinin, akne izlerinin, çatlakların, kırışıklıkların, pigmentasyonun ve cildin gençleşmesini iyileştirmek için, ciltteki skarsız iyileşmeyi ve doğal kollajen üretimini destekleyen, minimum duruş süresine sahip bir cilt mikro iğneleme tedavisidir.

DERMAPEN NE SIKLIKLA YAPILMALIDIR?

Dermapen kaç seans uygulanmalı ve uygulama aralığı ne kadardır? Uygulamanın tam olarak ne amaçla ve hangi bölgeye yapılacağı belirlendikten sonra netleşmektedir. Ortalama olarak 6-8 seans arası değişmektedir. İşlem aralığı ise 20-30 gün kadardır.

DERMAPEN NASIL BİR UYGULAMADIR, AĞRILI MIDIR?

Uç kısmında mikro iğnelerin bulunduğu, kaleme benzer bir cihazla, cilt yüzeyinde yüzlerce mikroskobik kanal açılır. En başta uygulanan krem ve daha sonra açılan kanallar, kişinin ağrı hissini minimuma indirir. Uygulanan ürünlerin emilimi hızlandırılıp, işlemin etkisi en üst seviyede tamamlanır.

DERMAPEN HANGİ ALANLARDA KULLANILIR?

 • Cilt gençleştirme, yenileme,
 • Su çiçeği izlerinin giderilmesi,
 • Kırışıklıkların azaltılması,
 • Gözeneklerin sıkılaştırılması,
 • Sivilce izlerinin yok edilmesi,
 • Cilt lekesi tedavisi
 • Çatlak tedavisi
 • Saç dökülmesi tedavisi

İŞLEM SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Uygulama sonrasında ciltte hafif kızarıklıklar, ufak kanama alanları ve yanma hissi, ortalama 5 saat içerisinde azalacak ve 3 gün içerisinde kaybolacaktır. En önemli nokta, işlemden sonra 7 gün boyunca güneşten korunmaktır.

Özellikle ilk üç gün aşırı spor, sıcak duş, sauna, hamam, solaryum gibi uygulamalardan uzak durulması önerilir.

DERMAPEN NE KADAR ETKİLİDİR?

Dermapen tedavisi, kimyasallar kullanılmadan etkili bir şekilde çalışan doğal, mekanik bir işlemdir. Hepimizin cilt yapısı farklı olduğu için, değişen oranlarda iyileşiriz. Genel olarak, tedaviden sonraki dört ila yedi gün içinde cildinizde iyileşmelerin başladığını göreceksiniz. Dört ila altı hafta içinde, tam etkisini görmeye başlayacaksınız ve cildiniz iyileşmeye devam eder.

Tedaviden sonrasındaki haftalarda, Cherry müşterileri, gözle görülür derecede daha pürüzsüz, daha gençleşmiş bir cilde sahip, yeni bir görünüme kavuşmaktadırlar.

KAÇ SEANS GEREKLİDİR?

İstediğiniz sonuçları elde edene kadar, tedaviler 4-6 haftada bir tekrarlanabilir. 3 seans ile başlamanızı öneririz. Yara izini azaltmak için ortalama 3 ila 6 seans yeterli olacaktır. Sonuçlar, tedaviden bir ila sekiz hafta arasında görülebilir.

Tipik olarak, ilk tedavinizden sonra sonuçları görürsünüz. 3-8 seans sonrasında, kalıcı ve daha önemli sonuçlar ortaya çıkacaktır.

İŞLEMDEN HEMEN SONRA CİLDİM NASIL GÖRÜNECEK?

Seanstan hemen sonra cildiniz biraz kızarık, hafif morarmış ve tedavi edilen cilt bölgelerinde hafif şişlik görünecektir. Tedavinin yoğunluğuna bağlı olarak hafif pullanma da yaşayabilirsiniz. Kızarıklığın büyük bölümü 24 saat içinde azalır ve cilt 2-5 gün içinde tamamen normale döner.

DERMAPEN SİVİLCE İÇİN UYGUN MU?

Dermapen tedavileri, kistik akne ve sivilcelerin neden olduğu akne izlerinin giderilmesine yardımcı olabilir. Aynı şekilde yaşlanan cildin görünümünü iyileştirir. Artan kolajen ve elastin, akne izlerini azaltmaya yardımcı olur. Akne izlerinin düzensiz, çukurlu etkileri; daha sıkı, pürüzsüz bir ciltte, daha az görünür hale gelir.