Cherry Güzellik Salonu

Efsane Kasım Kampanyalarımız Başladı! Fırsatları Hemen İnceleyin.

Efsane Kasım Kampanyalarımız Başladı! Fırsatları Hemen İnceleyin.

Kirpik Lifting Uygulaması

kirpik lifting nedir, fiyatları

Kirpik Lifting Nedir, Nasıl Yapılır? Püf Noktaları Nelerdir?


Kirpik Lifting
, son zamanda kadınların ilgi odağı haline gelmiştir. Kirpiklere zarar vermemesi, uzun süreli kullanımı ve kolay uygulanabilmesi sebebiyle çok tercih edilen bir uygulamadır. Lifting, kirpiklerinizin daha uzun, hacimli, kavisli ve daha belirgin görünmesini sağlıyor.

Kirpik Lifting Nedir?


Kirpik lifting;
kirpiğinize dışarıdan herhangi bir ekleme yapılmadan, kıvırma ve boyama işlemidir. Halk arasında kirpik kıvırma olarak da adlandırılmaktadır. Bu sayede kirpikleriniz daha hacimli, uzun ve kavisli bir görünüme kavuşuyor. Aynı zamanda kirpiğe keratin bakımı da yapıldığından, kirpikte herhangi bir dökülme veya hasar meydana gelmemektedir. Bu işlemlerle birlikte kirpik gürleştirme amaçlanmaktadır.

Bu uygulamayı çoğu güzellik merkezi yapmaktadır. Kullanılan malzemelerin kalitesi, gittiğiniz merkezin hijyeni ve uygulama becerisine göre alacağınız sonuçlarda da farklılıklar olabiliyor.

kirpik lifting nasıl uygulanır, dikakt edilmesi gerekenler

Salonumuzda Kirpik Lifting Nasıl Uygulanır?

Kirpik Lifting Nasıl Uygulanır?

Lifting, yapılışı zor olmayan ama oldukça dikkat gerektiren bir uygulamadır.

Uygulama Aşamaları :

 

1 – Temizleme işlemi yapılır

İşlemlere başlamadan önce, kirpikler uzman tarafından temizlenerek yağ ve kirden arındırılmaktadır. Temizleme işlemi için bazı ürünler kullanılır.

2 – Uygun silikon seçilir

Kirpiklerinizin sıklığına, hacmine ve göz şeklinizin büyüklüğüne göre; S, M, L olarak üç adet silikon ped türünden uygun olanı, göz kapağınıza yapıştırılır.

3 – Yapıştırma işlemi

Bir cımbız yardımıyla kirpikleriniz tek tek ayırarak pedin üzerine yapıştırılır. Yapıştırılmasındaki amaç ise, kirpiği kıvırmak ve kirpiğe sürülecek malzemeyi rahatlıkla kirpik diplerinden itibaren sürebilmek.

4 – Bakım ve bekleme

Ped’in üzerine yapıştırılan kirpiklere, güzellik salonumuzda kullandığımız bakım ürünleri sürülerek yaklaşık olarak 15-20 dk. bekletilir.

5 – Son olarak çıkarma işlemi

Son işlem olarak da ped çıkarılır ve son olarak farklı bir bakım ürünü uygulanır.

Tüm işlemler ortalama olarak 40-45 dakika sürmektedir. Genellikle seyrek ve hacimsiz görünen kirpikler bu uygulamayla çok daha güzel bir görünüme kavuşur.

kirpik lifting uygulaması

Kirpik Lifting Etkisi Kaç Ay Kalır?

Kirpikten kirpiğe değişiklik gösteren bir uygulamadır. Kimisi 2-3 ay kullanırken, kimisi 1 ay kullanabiliyor. Bunun muhtemel sebepleri;

  • Gittiğiniz merkezlerin kullandığı ürün ve malzemeden kaynaklı,
  • Kirpik yapınızdan kaynaklı,
  • Evde uygulamanız gereken bazı adımları uygulamıyor olmanızdan kaynaklı.

Bu süreçte denize, havuza girmeniz herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.

Uygulama Sonrası Bakım Önerileri Nelerdir?

Kirpik lifting sonrası, ilk 24 saat su ile temas ettirmemenizi, banyo yapmamanızı öneriyoruz. Yine bu süre zarfında makyaj yapmamanız ve makyaj temizleyicisi kullanmamanız, kirpik liftingin yapıldıktan sonraki ilk aşama için çok önemlidir.

Su bazlı temizleyici kullanın

Yağ bazlı temizleyiciler yerine su bazlı temizleyicileri tercih etmeniz de yararınıza olacaktır. 1 gün geçmesinin ardından dilediğiniz maskarayı sürüp yeni ve güzel kirpiklerinizle günlük yaşamınıza devam edebilirsiniz.

Kirpik liftingi bir kez yapıldıktan sonra seveceğinize çok eminiz. Çünkü bu uygulamayı yaptırıp da mutlu olmayan insan çok nadirdir. Kirpiğinizin uzun olması için ipek kirpik’te olduğu gibi yeni kirpikler eklenmiyor. Böylece göz kapaklarınızda ağırlık da yapmıyor.

Bakımı çok basittir, gece yatarken ve günlük yaşamınızda önerilen basit bakımları yapmanız yeterli olacaktır. Bunun dışında çok fazla dikkat etmenize gerek kalmaz.

kirpik lifting fiyatları, lifting kampanyası

Sen de Sağlıklı
Kirpiklere Sahip Olmak
İstiyor Musun?

 

Merhaba, Cherry Güzellik Salonuna Hoşgeldiniz.
Kirpiklerinizin sağlıklı ve hacimli olması için
Kirpik Lifting
uygulamasını öneriyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kirpik Lifting Kirpiklerimi Döker mi?

Kirpik lifting, kirpik permasında ki gibi çok fazla kimyasal kullanılmayan bir işlem olduğu için, çok daha sağlıklı bir uygulamadır. Bu uygulama kirpilerde besleyici bir etki yaratır, doğal, hacimli ve kavisli görünmesini sağlar.

Dikkat edilmesi gereken, kullanılan ürünlerin kalitesi ve uzmanın becerisidir. Uygun ürünler ve doğru bir uygulama kirpiklere herhangi bir zarar vermeyecektir.
Karıştırılmaması gereken bir diğer konu da, eğer kirpiklerde dökülme mevcutsa, kirpik lifting eski kirpiklerinizi geri getiremediğidir.

Bu sorunu yaşayan kadınlar diğer bir kirpik uygulaması olan ipek kirpik tercih etmektedirler.

Kirpik Lifting Fiyat Aralıkları Ne Kadar?

Kirpik lifting uygulaması için birçok etkenden kaynaklı farklı fiyatlarla karşılaşmanız olasıdır. Her güzellik merkezi değişen ücretlerle müşterilerine hizmet vermekte. Kirpik lifting fiyatları aşağıdaki gibidir. Randevu için lütfen bizimle iletişime geçin.

Kirpik Liftin İşlem Süresi: 60 Dakika
Kullanılabilirlik: Ortalama 30-45 Gün
Ortalama Kirpik Lifting Fiyatları: Fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçin.

Fiyat araştırması yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalar;

  • Hizmeti verecek uzmanın deneyimi,
  • Kullanılan ürünler,
  • Varsa yapılan ek işlemler ve son olarak fiyat bilgisidir.

Göz sağlığınızdan olmamanız için bütün bu konuları dikkatli araştırmalısınız. Fiyatı çok uygun diye diğer maddeleri atlayarak sağlığınızdan olmayın.

Kirpik Lifting Zararlı Mıdır?

Kirpik liftingi işleminin herhangi bir zararı olmasa da, hijyen ve gerekli donanımın olmadığı her yerde sıkıntılar yaşanabilmektedir. Bu uygulamanın zararına çok fazla rastlanmasa da, tavsiyemiz çoğu işlemde olduğu gibi çok sık yaptırmamanızdır.

Kirpik Lifting Faydalı Bir Uygulama Mıdır?

Kirpik lifting, kirpiklerinin görünümünü beğenmeyen ya da yeterli bulmayan kişilerin sıklıkla tercih ettiği etkili bir uygulamadır.

Güzellik ve bakım adına geliştirilen bütün uygulamalar gibi, kirpik lifting de, ihtiyaçlara ve problemlere yönelik geliştirilmiştir.

Bunun yanı sıra kirpiklerini doğal bulan kadınlar da, daha bakımlı ve sağlıklı olması adına besleyici bir uygulama olan kirpik liftingi tercih etmektedirler.
Herhangi bir makyaj malzemesi veya daha kıvrık görünmesi için çeşitli aletler kullanmadan;

bakışlarınızı daha hacimli ve çekici kılmak için çekinmeden kirpik lifting yaptırabilirsiniz.

Bunun dışında, kirpik lifting’in makyaj için gereken süreyi ciddi biçimde azalttığını da söylemek gerekir.

Herkes Kirpik Lifting Yaptırabilir Mi?

Kirpik lifting için herhangi bir kısıtlama mevcut değil. Bu sebepten isteyen herkes kirpik lifting yaptırabilir. Hamilelik veya emzirme döneminde de harhangi bir zararı bulunmamaktadır. Fakat regl döneminde yapılmamasını tavsiye ediyoruz.

Kirpiklerinin daha sağlıklı, uzun, kıvrık ve hacimli görünmesini isteyen, kirpik seyrekliğinden şikayet eden, yaz aylarında (tatil vb.) rahatça hareket etmek isteyen herkes için ideal bir uygulamadır.