HydraFacial

HydraFacial Cilt Yenileme İle Etrafınıza Parıltı Saçın?

Cildimizi hem yaz aylarında hem de kış aylarında güneşten ve diğer faktörlerden koruyarak sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak için gerekli cilt bakımları yapmak çok önemlidir. Bu noktada klasik cilt bakımının yanı sıra daha başarılı ve hızlı sonuçlar almak “HydraFacial” Cilt Bakımı ile çok kolaylaşıyor. Gelin bu sistemi detaylı olarak inceleyelim.

hydrafacial Uygulaması

HydraFacial Nedir?

HydraFacial; cilt temizleme, soyma, cilt yenileme, cildi nemlendirme, antioksidan koruma, akne tedavisi işlemlerinin komple yapıldığı kombine bir “Anti aging” bakım sistemidir.

İşlem vakumlama tekniğiyle gerçekleştirildiği için herhangi bir iğne yada benzeri acı, ağrı veren enjeksiyonlar kullanılmamaktadır. Bu vakumlama işlemi cildin en alt tabakasına kadar ulaşılarak derinlemesine bir bakım sağlanmaktadır.

Uygulama Aşamaları Nelerdir?

  • Temizleme Uygulaması; cildiniz vakumlama sistemi ile derinlemesine temizlenir.
  • Sıvı-Dermabrazyon; vakumlama ile sıvı kullanılarak peeling işlemi normal bir şekilde uygulanır. Leke, akne izi, leke ve gözenekli ciltlerde, tahriş yapmadan cildin üst tabakasında kullanılan kristal başlıkla mikrodermabrazyon sağlanır.
  • Serum uygulanması; leke, sivilce yada kırışıklıklar gibi sorunlara bağlı olarak özel serumlar uygulanır. Kurumuş cilt ve ince kırışıklıklar için hyalüronik asit, beyaz ve siyah noktalar, genişlemiş gözenekler ve aşırı yağ bulunan T bölgesine de yağı dengeleyici serum uygulanır.
  • Nemlendirme; özel tasarımı sayesinde nemlendirici solüsyonlar, antioksidanlar, hyalüronik asit ve peptidler cildinize kolayca uygulanır.
  • Led Terapisi; sivilceler için uygulanan mavi ışık, akneyi oluşturan bakterileri yok ederek porları temizler; ince kırışıklıklar için kırmızı led tedavisi lifleri uyararak yenilenmelerini sağlar ve cildin sıkılaşmasına neden olur.
hydrafacial Uygulaması
Hydrafacial Ürünler

HydraFacial Uygulamanın Etkileri Nelerdir?

Kullanılan teknoloji, basınçla püskürme işlemi yapan vakumlu başlığı ile cildi, ölü hücrelerden, siyah noktalardan, aşırı yağlardan arındırılmaktadır. Cildin ihtiyacına göre uygun olan serumlar kullanılarak ince çizgiler, cilt kırışıklıkları, cilt tonu düzensizlikleri, büyük gözenekler, akneler ve lekeler giderilmektedir. Aynı zamanda cilde antioksidan özellikli solüsyonlar verilerek cilt koruması sağlamakta ve daha canlı, aydınlık, genç görünümlü bir cilde kavuşulmaktadır. Serumlar, renk açıcı ve anti aging solüsyonlar direkt derinin altına vakumlama tekniği ile verilmektedir.

hydrafacial Uygulaması

Ne Sıklıkta Bakım Yaptırmalıyım?

Her yaşta uygulanabilen HydraFacial işlemi, daha ilk seansında gözle görülür sonuçlara ulaşılmaktadır. Bu yöntem cildin derinlemesine temizlenmesine, beslenmesine, nemlenmesine ve yenilenmesine olanak sağlamaktadır. Her mevsim, her cilt tipine rahatlıkla uygulanabilmektedir. Haftada 1 kez olmak üzere, 4 ile 6 seanslık bir kür, sonrasında ise güzel sonuçların devam ettirilmesi için ayda bir tek seans yapılması idealdir. Sonucun kalıcı olabilmesi için de ayda bir kere tekrarlanması tavsiye edilmektedir. Tedavi amaçlı değil de, sadece daha canlı ve sağlıklı bir cilt için bakım yapılacaksa, ayda bir derinlemesine temizlik yeterli olacaktır.

Uygulama Sonrasında Ne Yapmalısınız?

HydraFacial uygulaması sonrasında herhangi özel bir bakım yapmanıza gerek yoktur. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta o gün yüzünüzü yıkamamaktır. Bir gün boyunca yüzünüze hiçbir şey sürmemeniz gerekmektedir. Uygulama sonrası hemen iş, sosyal yaşamınıza dönebilir, isterseniz makyaj bile yapabilirsiniz. Ancak genellikle bakım sonrasında cildin canlı, parlak ve sağlıklı halini kimse bozmak istememekte…

Hollywood yıldızlarının da kullandığı bu uygulamayı Cherry Güzellikte ekonomik paketlerle siz de deneyebilirsiniz.

× Whatsapp