Cherry Güzellik Salonu

Efsane Kasım Kampanyalarımız Başladı! Fırsatları Hemen İnceleyin.

Efsane Kasım Kampanyalarımız Başladı! Fırsatları Hemen İnceleyin.

Kalıcı Makyaj (Permanent Makeup)

Kalıcı Makyaj, günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Bu nedenle; bu uygulamalara olan rağbet de her geçen gün artmaya devam etmektedir. Dışarı çıkarken saatlerce makyaj yapmaktan kurtulmak isteyen çoğu kadın, kalıcı makyaj uygulaması yaptırır. Kaş, dudak ve göz makyajı gibi farklı bölgeler için bu uygulamanın yaptırılması mümkündür.

Kalıcı Makyaj Nedir?

kaş dizaynı

Asıl ismi ‘’Mikro Pigment Uygulaması’’ olan; mikro, tek kullanımlık steril bir iğne ile deri yüzeyinin alt kısmına doğal ve mineral renklerin aşılanmasıdır. Bu işlem ile kaş, dudak veya göz çizgisi cildimizin doğal rengiyle uyumlu etkiler yaratıp, var olan kusurları da kapatmaktadır. Bu sayede şekilsel bozukluklar giderilerek, daha düzgün, bakımlı ve daha genç bir görünüm kazanılmaktadır.

kalıcı makyaj fiyatları

Uygulamayı yapacak kişinin profesyonel bir makyöz ya da güzellik uzmanı olması önemlidir. Cilt tipine ve rengine uygun bir makyaj yaptırılmalıdır. Kişinin günlük hayattaki tarzı, tercih ettiği renkler, yapılacak uygulamanın türünü belirlemeye yardımcıdır.

Yanlış bir uygulama yaşlı görünüme ve cilt kusurlarının daha ön plana çıkmasına sebep olur. Bu hayal kırıklığını yaşamamak için yüz tipinize uygun bir işlem yaptırdığınızdan emin olmalısınız. Peki, kalıcı makyaj nedir? Nasıl uygulanır?

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

kalıcı makyaj

Çarpıcı bakışlara sahip olmak, yüzdeki lekeleri belirsizleştirmek, canlı bir yüz görünümü kazanmak için kalıcı makyaj en ideal çözümdür. Peki, kalıcı makyaj uygulaması nasıl yapılır?

Bu işlem, günlük hayatta makyaj yapılan çeşitli yüz bölgelerine uygulanır. Kalıcı göz makyajı uygulamasında kalıcı eyeliner tasarımı, üst göz kapağına yapılır. Yapılan eyeliner uygulaması, deriye zarar vermeyen doğal boya ile profesyonel göz makyajının bir numarasıdır.

Kalıcı eyeliner, ipek kirpik uygulaması ile birlikte kullanıldığında, göz makyajının daha etkili bir yapıya kavuşmasını sağlar.

kalıcı makyaj, permanent makeup

Kalıcı makyaj dudak için renklendirme işlemi şeklinde uygulanır. Normalde ruj sürmeden önce dudak kalemi ile boyanan dudak dışı hatları da bu işlemle etkili şekilde vurgulanır. Kişinin dudak yapısına uygun bir kontur ve renklendirme yapılarak, tene uygun dudak rengi oluşturulur.

Kalıcı kaş makyajı, kaş tasarımı adı verilen işlemdir. Bu işlemde normalde kaş farı ya da maskarası kullanılarak her gün tekrarlanan makyajın son bulması sağlanır. Yapılan kaş tasarımı ile kişinin yüzüne uygun, yüz kusurlarını saklayacak çarpıcı bir uygulama yapılır.

Kalıcı Kaş Uygulaması İle;

  • Seyrelmiş kaşlarınız, giderilerek dolgun bir görünüme sahip olabilirsiniz.
  • Bozuk kaş şekli, kaş yayı vurgulanarak düzgün bir görünüme sahip olur.
  • Kaşlarınızın yoğunluğu artar.
  • Tıbbi olarak kaş dökülmesi yaşayan müşterilerimize yeni kaş uygulaması yapılır.
  • Problemin niteliğine göre işlem uygulanır. Yumuşak uçlu bir kalem ile kaş çizimi yapılır.
  • Sağ ve sol bölümdeki kaş yapıları, farklı olduğu için asla %100 simetri sağlanamaz.
  • Uygulama yapılacak kişinin kendi kaşları maksimum düzeyde bırakılarak daha doğal bir görünüm kazandırılır.
  • En önemli nokta; kişinin kendi saç, kaş ve kirpik rengine uygun renkler seçilmesidir.
  • Tüm bu uygulamalar yaklaşık olarak 1,5 saat sürmektedir. Bu uygulanan işlemler başlamadan anesteziyle bölge uyuşturulur.

Kalıcı Dipliner ve Kalıcı Eyeliner Uygulaması İle;

Bu bölgeler düşünülenin aksine en acısız ve kolay uygulama yapılan bölgelerdir. Göz merhemi (teramisin) ile uygulama yapıldıktan sonra, gözler kapalı haldeyken lokal uyuşturma kremi uygulanır.

Dipliner çizimi yapılır. Göz bölgesinde özel bir tercih yok ise siyah renk uygulanır. Gözyaşı keseciklerine riskli olduğundan fazla girilmezken, göz pınarına belirli bir mesafeden yaklaşılır.

Kalıcı Dudak Uygulaması İle;

  • Düzensiz görünen dudak çerçevesi düzgün hale gelir.
  • Ruj ve parlayıcı akması engellenir.
  • Dudaklar daha dolgun hale gelir.
  • Eğer dudak bölgelerinde yara izleri varsa kapatır.
  • Dudak şeklimizi daha düzgün bir hale getirir.
  • İnce dudakları daha dolgun gösterip dikiş veya yara izlerini saklayarak estetik bir görünüm kazandırır.
  • Uygulamanın ilk aşaması çizimdir. Yapılan çizim müşterinin onaylaması ile birlikte uygulamaya geçirilir.
  • Dudak bölgelerinde, müşteri talebi olmadıkça dolgu ve çerçeve birlikte çalışılmalıdır. Bu sayede doğal bir görünüm sağlanır.

Kalıcı Makyaj Cihazı

Güzellik merkezlerinde uygulanan makyaj tasarımları için özel cihazlar üretilmiştir. Kalıcı makyaj cihazı ile dudak, göz, kaş gibi farklı bölgeler için makyaj uygulamaları yapmak mümkündür. Bu amaçla farklı cihaz uçları ve iğneler kullanılır.

Her uygulama için farklı cihaz ucu kullanılmasının nedeni her bölgenin farklı bir hassasiyete sahip olmasıdır. Göz, kaş ve dudak için uygulanacak olan makyaj tonları da birbirinden farklıdır.

Kalıcı makyaj malzemeleri arasında tek kullanımlık mikroblading iğne en çok tercih edilenlerdendir. Kalıcı dudak makyajı için tercih edilen boyama aparatının hassas çalışma prensibi, dudağı zedelemeden rahat bir uygulama olanağı tanır.  Aynı şekilde diğer uygulama bölgelerinde de hassas uçlu, titreşimli, ısınma yapmayan deri altı boyama aparatları tercih edilir.

Kalıcı ama doğal içerikli boyalarla yapılan makyaj, oluşabilecek alerjik reaksiyon riskini en aza indirir. Yaptırılan makyajın kalıcılığı cilt tipine de bağlı olarak 3-5 yıl arasında değişebilir.