Cherry Güzellik Salonu

Efsane Kasım Kampanyalarımız Başladı! Fırsatları Hemen İnceleyin.

Efsane Kasım Kampanyalarımız Başladı! Fırsatları Hemen İnceleyin.

Kalıcı Oje

kalıcı oje nedir

Kalıcı Oje (Shellac) Uygulaması

Kalıcı Oje, diğer oje yöntemlerinden uygulama ve kalıcılık bakımından farklı bir işlemdir. Çalışan ve tatile giden kadınların sıklıkla tercih ettiği bir uygulamadır. Sık sık oje sürmekle uğraşmak istemeyen ve yeni evlenen kadınlar da, balayını daha rahat geçirmek için kalıcı oje tercih etmektedirler.

Bu uygulama, diğer oje uygulamarından daha farklıdır. Bu uygulama yapılırken özel bir cihaz ve özel ürünler kullanılır. Bu yüzden uygulama süresi daha uzundur.

Normal Ojeden Farkı

Normal oje çok kısa bir sürede sürülürken, kalıcı oje 15-20 dakika gibi bir zamanda sürülmektedir. Bunun nedeni uygulamanın her aşamasındada UV ışığıyla tırnakların kurutulmasıdır.

Tırnakta ne kadar duruyor gibi soruların cevabı ise; yaklaşık olarak 15 güne kadar ellerinizde, 1 aya kadar ayaklarınızda kalabilmektedir.

3 haftaya kadar dayanıklı, güzel
görünümlü tırnaklara
sahip olmak ister misin?

 

Merhaba, Cherry Güzellik Salonuna Hoşgeldiniz.
Sizi sağlıklı ve güzel görünümlü tırnaklara
kavuşturmak istiyoruz.
Peki siz bunu istiyor musunuz?

RANDEVU İÇİN ARAYIN!
0212 296 34 36

Kalıcı Oje İşlemi


İşlem Süresi El-Ayak: 90 Dk.

İşlem Süresi El: 40 Dk.

Kalıcılık Süresi El: 3-4 Hafta

Kalıcılık Süresi Ayak: 5-6 Hafta

Kalıcı Oje Nasıl Yapılır? Uygulama Aşamaları;

Kalıcı oje uygulaması nasıl yapılır gibi sorularınız için, öncelikle bazı ekipman ve bilgilere sahip olmanız gerekmektedir. Eğer gerekli malzemeler mevcutsa, yazımızın devamında nasıl yapılacağına bakarak, siz de uygulayabilirsiniz.

kalıcı oje

1- Manikür Yapılır

Ojeyi (shellac) sürmeden önce yapmanız gereken, ellerinize Manikür yaptırmaktır. Çünkü bu, işlemi kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda uygulama yapılırken, ojenin ete temas etmemesi gerekmektedir.

manikür nasıl yapılır, en iyi manikür salonu

2- Tırnaklar Temizlenir

İşleme başlamadan önce el ve ayak tırnaklarınızın yağ ve nemden arındırılmış olması gerekmektedir. Bunun için özel bir solüsyon kullanılmaktadır. Aksi takdirde yapılan oje tutmayacaktır. Ardından en alt tabaka işlemi tırnağa uygulanır. El, 10 saniye kadar UV ışığında bekletilir.

kalıcı oje sürülmesi, çıkmayan oje

3- Ojenin Sürülmesi

Ardından tırnaklara oje sürme işlemi uygulanır. Sürülen her bir kat için, UV ışığında 60 saniye bekletilir. Bu renk seçeneğine göre 2 veya 3 defa uygulanır. French uygulamasında, french ucunun tekrar beklemesi gerekir. Farklı süslü oje modelleri salonumuzda yapılmaktadır.

4- Cila ve Bitirme

Son Olarak en üste son kat cilası uygulanmaktadır ve 60 saniye cihazda bekletildikten sonra, sürülecek solüsyonla tırnaklar silinerek işlem bitirilir. Bu işlemler aynı şekilde ayaklara da uygulanır.

Shellac oje sürüldükten sonra, saatler önce oje sürmüş gibi rahatlıkla hareket edilebilir. Bozulma, bulaşma gibi durumlar söz konusu olmamaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

kalıcı oje

Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır?

Çıkarma işlemi için özel solüsyonlar uygulanmaktadır. Üstüne solüsyon dökülen bant tırnağa sarılır ve parmakta en az 10-15 dakika bekletilir.

Daha sonra çıkarıldığı zaman, oje neredeyse tamamen kalkmış olur ve kalan küçük parçacıklar da ardından kazınarak çıkartılabilir. Tırnaklarınızın zarar görmemesi için bu işlemlerin profesyoneller tarafından yapılmasını öneririz.

Asetonla Çıkarılabilir Mi?

Kalıcı oje’yi asetonla çıkarmanız malesef olası değildir. Tırnağınıza herhangi bir zarar gelmemesi için, özel solisyonlarda 10 dakika kadar bekletilerek soyma işlemi yapılması gerekmektedir.

Kalıcı Oje Sürmeden Önce Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Tırnakla manikür işlemi yapılarak tırnak etlerinin alınması gerekmektedir. Tırnak uzunluğunun ve şeklinin önceden belirlenmesi gerekmektedir. Böylelikle tırnaklar kalıcı ojeye hazır hale gelir.

Manikür işleminden sonraki en önemli nokta, tırnağın üzerinde yağ ve nem tabakasının kalmamasıdır. Bunun için hazırlanan özel bir solüsyon tırnağın üzerine sürülür ve kalıcı oje sürme işlemine başlanır.

Oje Sürülürken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kalıcı oje (shellac) uygulamasını yapan kişinin bir uzman olması ve bununla ilgili bir eğitim almış olması çok önemlidir. Çünkü detaylı bir işlemdir ve belirli bir sıralaması vardır. Yapılan işlemlerin sıralamasını çok iyi takip etmek ve uygulamak gerekir.

Tırnak etrafındaki et dikkatli bir şekilde alınmalıdır. Uygulama yapılırken kesinlikle o bölgeye değmemesi gerekir.

Kalıcı ojenin dikkat edilmesi gereken diğer bir özelliği de normal ojelere göre biraz daha ince katlarda sürülmüş olması gerekir. Tırnağın uç kısmının da kapatılması gerekir. Böylece tırnak hava almaz ve oje uzun süre bozulmaz.

Ne kadar zaman kullanabilirim?

Genellikle ele sürülen ojenin kalıcılık süresi yaklaşık olarak 10-15 gün arasında değişmektedir. Ayağa sürülen ojenin ömrü ise biraz daha uzundur.

Kalıcı Oje Fiyatları Ne Kadar?

Kalıcı oje fiyatları salonumuzda; el 400₺, ayak 500₺ dir. (Manikür-Pedikür dahildir.) Devam eden kampanyalar ve fırsatlar için bizi arayıp bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Kalıcı Oje İçin Hangi Renk ve Desenler Tercih Edilmelidir?

Kalıcı oje için tercih edebileceğiniz birçok renk ve desen seçeneği vardır. Hangi renk oje sürüleceğine daha çok sizin isteğiniz doğrultusunda karar verilmektedir. Günümüzde trend, desenli ojeler olmakla birlikte çeşitli tasarımsal ojelerde tercih edilmektedir.

Hemen hemen her kıyafetle uyumlu kullanılabildiği için, daha çok tercih edilen kalıcı oje uygulamalarından birisi de “French” ojedir.

Daha Dayanıklı Olması İçin Neler Yapılmalı?

Kalıcı ojenin dayanıklı olması için, öncelikle uygulamayı yapan uzmanın dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. İtinayla yapılan bir uygulama, çok uzun süre dayanıklılık gösterebilir.

Oje sürülen kişinin de dikkat etmesi gereken noktalar;

Eller sıcak suda çok kaldığı zaman, ojenin bozulma ihtimali olabilir. Bazı kadınlar tırnaklarıyla oynamayı severler, ojeyi çıkarmaya çalışırlar. Bunlardan kaçınılmalıdır.

Ufacık bir yerden hava alması ojenin tamamının bozulması için yeterlidir. Bu nedenle tırnaklarla oynamaması gerekir.

Tırnak uzasa dahi törpülenmemelidir. Törpü yapılan bir tırnak, ucundan hava alacağı için üstünde oje kalmayacaktır. Bu yüzden ellerimize dikkat etmemiz gereklidir.

Tırnağa Herhangi Bir Zararı Var Mıdır?

Uzun süreler peş peşe uygulamalar yapılması halinde tırnak havasız kalabilir. Ara ara tırnağınızı boş bırakmanızı ve dinlendirmenizi önermekteyiz.

Her tür ojede olduğu gibi, uzun süreli kullanmanız durumunda tırnakta sararmalar olabilir. Tırnakların kırılmasına engel olur. Ama yine de peş peşe uzun uygulamalar yaptırmamanızı öneririz.