Kalıcı Oje | İndirimli Fiyatlar İçin Bizi Arayın! | Cherry Güzellik

Kalıcı Oje Uygulaması

Kalıcı Oje Uygulaması

Kalıcı Oje (Shellac) Uygulaması, diğer oje yöntemlerinden uygulama ve kalıcılık bakımından farklı bir uygulamadır. Daha çok çalışan ve tatile giden kadınların tercih ettiği bir uygulamadır. Yeni evlenen kadınlar da, balayını daha rahat geçirmek için kalıcı oje tercih etmektedirler.

Kalıcı ojenin uygulanması, diğer ojelerden daha farklıdır. Bu uygulama yapılırken özel bir cihaz ve özel ürünler kullanılır. Bu yüzden uygulama süresi daha uzundur. Normal oje çok kısa bir sürede sürülürken, kalıcı oje 15-20 dakika gibi bir zamanda sürülmektedir. Bunun nedeni uygulamanın aşama aşama ve her aşama da UV ışığında tırnakların kurutulmasıdır.

Kalıcı oje ne kadar duruyor gibi soruların cevabı ise, yaklaşık olarak 15 güne kadar ellerinizde, 1 aya kadar ayaklarınızda kalabilmektedir.

kalıcı oje, shellac
kalıcı oje

Nasıl Yapılır?

Kalıcı ojeyi sürmeden önce ellerinize Manikür işleminin yapılması, işlemi kolaylaştırmaktadır. Çünkü kalıcı oje uygulaması yapılırken, ojenin ete temas etmemesi gerekmektedir.

İşleme başlamadan önce el ve ayak tırnaklarınızın yağ ve nemden arındırılmış olması gerekmektedir. Bunun için özel bir solüsyon kullanılmaktadır. Aksi takdirde yapılan oje tutmayacaktır. Ardından en alt tabaka işlemi tırnağa uygulanır. El, 10 saniye kadar UV ışığında bekletilir.

Ardından oje sürme işlemi uygulanır. Sürülen her bir kat için, UV ışığında 60 saniye bekletilir. Bu renk seçeneğine göre 2 veya 3 defa uygulanır. French uygulamasında, french ucunun tekrar beklemesi gerekir.

Son Olarak

En üste son kat cilası uygulanmaktadır. Bu da 60 saniye cihazda bekletildikten sonra, en sonda sürülecek solüsyonla tırnaklar silinerek işlem bitirilir. Bu işlemler aynı şekilde ayaklara da uygulanır.

Kalıcı oje sürüldükten sonra, saatler önce oje sürmüş gibi rahatlıkla hareket edilebilir. Bozulma, bulaşma gibi durumlar söz konusu olmamaktadır.

Kalıcı Oje Sıkça Sorulan Sorular

Kalıcı Oje Nasıl Çıkar?

Kalıcı ojenin çıkarılması için özel solüsyonlar uygulanmaktadır. Üstüne solüsyon dökülen bant tırnağa sarılır ve parmakta en az 10-15 dakika bekletilir.

Daha sonra çıkarıldığı zaman, oje neredeyse tamamen kalkmış olur ve kalan küçük parçacıklar da ardından kazınarak çıkartılabilir. Tırnaklarınızın zarar görmemesi için bu işlemlerin profesyoneller tarafından yapılmasını öneririz.

Kalıcı Oje Sürmeden Önce Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Tırnakla manikür işlemi yapılarak tırnak etlerinin alınması gerekmektedir. Tırnak uzunluğunun ve şeklinin önceden belirlenmesi gerekmektedir. Böylelikle tırnaklar kalıcı ojeye hazır hale gelir.

Manikür işleminden sonra, kalıcı ojeye başlamadan önce en önemli olan nokta, tırnağın üzerinde yağ ve nem tabakasının kalmamasıdır. Bunun için hazırlanan özel bir solüsyon tırnağın üzerine sürülür ve kalıcı oje sürme işlemine başlanır.

Kalıcı Oje Sürülürken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kalıcı oje (shellac) uygulamasını yapan kişinin bir uzman olması ve bununla ilgili bir eğitim almış olması çok önemlidir. Çünkü detaylı bir işlemdir ve belirli bir sıralaması vardır. Yapılan işlemlerin sıralamasını çok iyi takip etmek ve uygulamak gerekir.

Tırnak etrafındaki et dikkatli bir şekilde alınmalıdır. Kalıcı ojenin uygulanırken kesinlikle o bölgeye değmemesi gerekir.

Kalıcı ojenin dikkat edilmesi gereken diğer bir özelliği de normal ojelere göre biraz daha ince katlarda sürülmüş olması gerekir. Tırnağın uç kısmının da kapatılması gerekir. Böylece tırnak hava almaz ve oje uzun süre bozulmaz.

Kalıcı ojenin ne kadar ömrü vardır?

Genellikle Ele sürülen kalıcı ojenin süresi yaklaşık olarak 10-15 gün arasında değişmektedir. Ayağa sürülen kalıcı ojenin ömrü ise biraz daha uzundur.

Kalıcı Oje İçin Hangi Renk ve Desenler Tercih Edilmelidir?

Kalıcı oje için tercih edebileceğiniz birçok renk ve desen seçeneği vardır. Günümüzde trend desenli ojeler olmakla birlikte çeşitli tasarımsal ojelerde tercih edilmektedir.

Hemen hemen her kıyafetle uyumlu kullanılabildiği için, daha çok tercih edilen kalıcı oje uygulamalarından biriside “French” ojedir.

Kalıcı Ojenin Daha Dayanıklı Olması İçin Neler Yapılmalı?

Kalıcı ojenin dayanıklı olması için, öncelikle uygulamayı yapan uzmanın dikkat etmesi gereken bir takım vardır. İtinayla yapılan bir kalıcı oje uygulaması, çok uzun süre dayanıklılık gösterebilir.

Oje sürülen kişinin de dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Eller sıcak suda çok kaldığı zaman, ojenin bozulma ihtimali olabilir. Bazı kadınlar tırnaklarıyla oynamayı severler, ojeyi çıkarmaya çalışır. Ufacık bir yerden hava alması ojenin tamamının bozulması için yeterlidir. Bu nedenle tırnaklarla oynamaması gerekir.

Tırnak uzasa dahi törpülenmemelidir. Törpü yapılan bir tırnak, ucundan hava alacağı için üstünde oje kalmayacaktır. Bu yüzden ellerimize dikkat etmemiz gereklidir.

Kalıcı Ojenin Tırnağa Herhangi Bir Zararı Var Mıdır?

Uzun süreler peş peşe uygulamalar yapılması halinde tırnak havasız kalabilir. Ara ara tırnağızı boş bırakmanızı ve dinlendirmenizi önermekteyiz.

Her tr ojede olduğu gibi, uzun süreli kullanmanız durumunda tırnakta sararmalar olabilir. Kalıcı ojenin, normal ojelere göre tırnağa daha az zarar verdiği gözlemlenmiştir. Kırılan tırnakların kırılmasına engel olur. Ama yine de peş peşe uzun uygulamalar yaptırmamanızı öneririz.

sıkça sorulan sorular
× Whatsapp