Kalıcı Oje

kalıcı oje nedir

Kalıcı Oje (Shellac) Uygulaması

Diğer oje yöntemlerinden uygulama ve kalıcılık bakımından farklı bir uygulamadır. Daha çok çalışan ve tatile giden kadınların tercih ettiği bir uygulamadır. Yeni evlenen kadınlar da, balayını daha rahat geçirmek için kalıcı oje tercih etmektedirler.

Kalıcı ojenin uygulanması, diğer ojelerden daha farklıdır. Bu uygulama yapılırken özel bir cihaz ve özel ürünler kullanılır. Bu yüzden uygulama süresi daha uzundur.

Normal Ojeden Farkı

Normal oje çok kısa bir sürede sürülürken, kalıcı oje 15-20 dakika gibi bir zamanda sürülmektedir. Bunun nedeni uygulamanın aşama aşama ve her aşama da UV ışığında tırnakların kurutulmasıdır.

Kalıcı oje ne kadar duruyor gibi soruların cevabı ise, yaklaşık olarak 15 güne kadar ellerinizde, 1 aya kadar ayaklarınızda kalabilmektedir.

3 haftaya kadar dayanıklı, güzel
görünümlü tırnaklara
sahip olmak ister misin?

 

Merhaba, Cherry Güzellik Salonuna Hoşgeldiniz.
Sizi sağlıklı ve güzel görünümlü tırnaklara
kavuşturmak istiyoruz.
Peki siz bunu istiyor musunuz?

Kalıcı Oje Nasıl Yapılır?

kalıcı oje

Manikür Yaptırın

Kalıcı ojeyi sürmeden önce yapmanız gereken, ellerinize Manikür işleminin yapılmasını sağlamak, çünkü bu işlemi kolaylaştırmaktadır. Çünkü kalıcı oje uygulaması yapılırken, ojenin ete temas etmemesi gerekmektedir.

tırnakların temizlenmesi

Tırnaklarınızı Temizlettirin

İşleme başlamadan önce el ve ayak tırnaklarınızın yağ ve nemden arındırılmış olması gerekmektedir. Bunun için özel bir solüsyon kullanılmaktadır. Aksi takdirde yapılan oje tutmayacaktır. Ardından en alt tabaka işlemi tırnağa uygulanır. El, 10 saniye kadar UV ışığında bekletilir.

Ojenin Sürülmesi

 

kalıcı oje

Ardından oje sürme işlemi uygulanır. Sürülen her bir kat için, UV ışığında 60 saniye bekletilir. Bu renk seçeneğine göre 2 veya 3 defa uygulanır. French uygulamasında, french ucunun tekrar beklemesi gerekir.

Cila ve Bitirme

Son Olarak en üste son kat cilası uygulanmaktadır. Bu da 60 saniye cihazda bekletildikten sonra, en sonda sürülecek solüsyonla tırnaklar silinerek işlem bitirilir. Bu işlemler aynı şekilde ayaklara da uygulanır.

Kalıcı oje sürüldükten sonra, saatler önce oje sürmüş gibi rahatlıkla hareket edilebilir. Bozulma, bulaşma gibi durumlar söz konusu olmamaktadır.

Kalıcı Oje Sıkça Sorulan Sorular

kalıcı oje

Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır?

Kalıcı oje çıkarma için özel solüsyonlar uygulanmaktadır. Üstüne solüsyon dökülen bant tırnağa sarılır ve parmakta en az 10-15 dakika bekletilir.

Daha sonra çıkarıldığı zaman, oje neredeyse tamamen kalkmış olur ve kalan küçük parçacıklar da ardından kazınarak çıkartılabilir. Tırnaklarınızın zarar görmemesi için bu işlemlerin profesyoneller tarafından yapılmasını öneririz.

Kalıcı Oje Sürmeden Önce Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Tırnakla manikür işlemi yapılarak tırnak etlerinin alınması gerekmektedir. Tırnak uzunluğunun ve şeklinin önceden belirlenmesi gerekmektedir. Böylelikle tırnaklar kalıcı ojeye hazır hale gelir.

Manikür işleminden sonra, kalıcı oje yapmadan önce en önemli olan nokta, tırnağın üzerinde yağ ve nem tabakasının kalmamasıdır. Bunun için hazırlanan özel bir solüsyon tırnağın üzerine sürülür ve kalıcı oje sürme işlemine başlanır.

Oje Sürülürken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kalıcı oje (shellac) uygulamasını yapan kişinin bir uzman olması ve bununla ilgili bir eğitim almış olması çok önemlidir. Çünkü detaylı bir işlemdir ve belirli bir sıralaması vardır. Yapılan işlemlerin sıralamasını çok iyi takip etmek ve uygulamak gerekir.

Tırnak etrafındaki et dikkatli bir şekilde alınmalıdır. Kalıcı ojenin uygulanırken kesinlikle o bölgeye değmemesi gerekir.

Kalıcı ojenin dikkat edilmesi gereken diğer bir özelliği de normal ojelere göre biraz daha ince katlarda sürülmüş olması gerekir. Tırnağın uç kısmının da kapatılması gerekir. Böylece tırnak hava almaz ve oje uzun süre bozulmaz.

Ne kadar zaman kullanabilirim?

Genellikle Ele sürülen kalıcı ojenin süresi yaklaşık olarak 10-15 gün arasında değişmektedir. Ayağa sürülen kalıcı ojenin ömrü ise biraz daha uzundur.

Kalıcı Oje Fiyatları Ne Kadar?

Kalıcı oje yaptırma fiyatları için, yasa gereği sitemizden bilgi verememekteyiz. Fakat devam eden kampanyalar ve fırsatlar için bizi arayıp bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Kalıcı Oje İçin Hangi Renk Oje ve Desenler Tercih Edilmelidir?

Kalıcı oje için tercih edebileceğiniz birçok renk ve desen seçeneği vardır. Hangi renk oje sürüleceğine daha çok sizin isteğiniz doğrultusunda karar verilmektedir. Günümüzde trend desenli ojeler olmakla birlikte çeşitli tasarımsal ojelerde tercih edilmektedir.

Hemen hemen her kıyafetle uyumlu kullanılabildiği için, daha çok tercih edilen kalıcı oje uygulamalarından biriside “French” ojedir.

Daha Dayanıklı Olması İçin Neler Yapılmalı?

Kalıcı ojenin dayanıklı olması için, öncelikle uygulamayı yapan uzmanın dikkat etmesi gereken bir takım vardır. İtinayla yapılan bir kalıcı oje uygulaması, çok uzun süre dayanıklılık gösterebilir.

Oje sürülen kişinin de dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Eller sıcak suda çok kaldığı zaman, ojenin bozulma ihtimali olabilir. Bazı kadınlar tırnaklarıyla oynamayı severler, ojeyi çıkarmaya çalışır.

Ufacık bir yerden hava alması ojenin tamamının bozulması için yeterlidir. Bu nedenle tırnaklarla oynamaması gerekir.

Tırnak uzasa dahi törpülenmemelidir. Törpü yapılan bir tırnak, ucundan hava alacağı için üstünde oje kalmayacaktır. Bu yüzden ellerimize dikkat etmemiz gereklidir.

Tırnağa Herhangi Bir Zararı Var Mıdır?

Uzun süreler peş peşe uygulamalar yapılması halinde tırnak havasız kalabilir. Ara ara tırnağızı boş bırakmanızı ve dinlendirmenizi önermekteyiz.

Her tür ojede olduğu gibi, uzun süreli kullanmanız durumunda tırnakta sararmalar olabilir. Kalıcı ojenin, normal ojelere göre tırnağa daha az zarar verdiği gözlemlenmiştir. Kırılan tırnakların kırılmasına engel olur. Ama yine de peş peşe uzun uygulamalar yaptırmamanızı öneririz.

×