Dolgun Kirpiklere Sahip Olmanın Kalıcı Yolu: İpek Kirpik Uygulaması

ipek kirpik uygulaması

İpek Kirpik Uygulaması: Kadınların çoğu bakımlı ve güzel bir görünüme sahip olmaya önem verir. Bu yüzden makyaj güzel görünüm adına sık sık yapılan bir uygulamadır. Güzel bir makyaj ve estetik görünümlü dolgun kirpikler güzel görünümün en önemli ve vazgeçilmez parçalarıdır.

Günlük hayatında, kirpiklerinin seyrek ve çok kısa olmasından şikayetçi olan ve bu sebepten her gün takma kirpik kullanan kadınlar için takma kirpik bazen işkenceye dönebilmektedir.

Bu sebeplerden ötürü, daha basit uygulanabilir, uzun kullanımlı ve estetik bir görünüme sahip olmak için  ipek kirpik uygulamasını tercih etmektedirler.

Peki bu ipek kirpik uygulaması nedir? Nasıl uygulanmaktadır? Zararları nelerdir? Yazımızın bu içeriğinde bu ve benzeri sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

İpek Kirpik Nedir ve Nasıl Uygulanmaktadır?

İpek kirpikler saf ipekten üretilmiş ve takma kirpiklere veya sentetik kirpiklere nazaran daha esnek ve estetik yapıya sahiptirler. Daha çok küçük ve seyrek yapıda kirpiği bulunan kadınlar tarafından sürekli tercih edilen yöntemlerden birisidir. Ek olarak bu uygulaması zaman kaybını aza indirmektedir.

İpek kirpik yöntemi makyajın kirpiklerde yaratmış olduğu ağırlık hissini azaltabilir. Ayrıca kirpik takmak istemiyorsanız bunun yerine daha doğal olan ve oldukça iyi görünmenizi, kendinizi daha güzel hissetmenizi sağlayan bir yöntem olarak bilinmektedir.

Uygun şartlar dahilinde ve sağlık açısından uygun bir ortamda güvenilir kişiler tarafından yapıldığı zaman gayet iyi sonuçlar elde etmeniz mümkündür. Steril şartlar da yapıldığı zaman ve uygulayan uzman kişilerin önerilerini uyguladığınız takdirde bu uygulamanın herhangi bir zararı ile karşı karşıya kalma ihtimaliniz oldukça minimum seviyeye düşmüş olmaktadır.

Steril bir ortamda yapılmadığında ya da güvenilir uzman kişilerden bu konuda destek almadığınızda hem mümkün olan kirpiklerinizin dökülme ihtimali artar hem de hassas bir bölge olan göz ve çevresinde birçok sağlık sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Sağlık koşullarına uygun bir şekilde yapılmış olan ipek kirpikler sürekli makyaja maruz kalmanızı ortadan kaldırdığı için sağlıklı bir yöntemdir de denilebilir.

İpek kirpik uygulaması deniz suyu gibi tuzlu sularda bozulma göstermediğinden rahatlıkla ipek kirpikleriniz ile denize girebilir ve herhangi bir bozulma ile karşı karşıya kalmazsınız. Bu uygulama sonrasında en çok dikkat etmeniz gereken nokta, kirpiklerin yapısının bozulmaması için çok fazla fiziksel temastan uzak durulmasıdır. Bütün bu değindiğimiz noktalara dikkat edildiğinde sorunsuz ve sağlıklı bir yöntemdir.

İpek Kirpikler Nasıl Uygulanmaktadır?

Eğer ipek kirpik uygulamasını yaptırmaya karar vermişseniz bu uygulamayı yapan güvenilir kişiler tarafından ve iyi bir merkezde yaptırmak çok önemli bir konudur.

Tek tek doğal kirpiklerinizin yanına özel bir yapıştırıcı ile uygulanmaktadır. Bu işlem yaklaşık olarak bir saat kadar sürmektedir. Bir saatin sonunda ise kirpikleriniz daha doygun ve çekici bir yapıya bürünmüş olur.

Bu uygulama sonucunda kirpikleriniz de bir problem olup olmadığına dair uzman kişi tarafından 15-20 gün aralığında düzenli olarak yapılmalıdır.

İpek Kirpik Nedir ve Nasıl Uygulanmaktadır?

İpek Kirpik Uygulamasında Bakım Nasıl Yapılmaktadır?

İpek kirpik uygulaması yaptıran kişilerin bu uygulamadan sonra en çok dikkat etmesi gereken nokta hijyendir.

Yağlı ürünler kirpiklerin dökülmesine sebebiyet verdikleri için kullanımından uzak durmak faydalı olacaktır. Düşen kirpiklerin yerine yenisi eklenmesi gerekmesi durumunda yine uzman desteği ile yapılmalıdır.

Uyku esnasında kirpiklerin üzerine yatılması ya da çok sık göz ovuşturulması gibi hareketlerden uzak durulmalıdır. Yoksa kirpik yapınızı bozma ihtimaliniz artacaktır.

İpek Kirpik Uygulaması Ne Kadar Kalıcı Bir Yöntemdir?

İpek kirpik uygulaması güvenilir kişiler tarafından yapıldığı zaman uzun bir müddet kalmaktadır ve rahatça kullanılmaktadır.

Her ay yapılan kontroller dışında altı ay süre ile kirpikler çıkarılıp gözler dinlendirilmelidir. Bu uygulama çalışan kadınların olmazsa olmazı denilebilir.

Diğer kirpik uygulamalarımızdan olan kirpik lifting için deyalı bilgi linkte. https://www.cherryguzelliksalonu.com/kirpik-lifting/

Sen de Dolgun
Kirpiklere Sahip Olmak
İster Misin?

 

Merhaba, Cherry Güzellik Salonuna Hoşgeldiniz.
Kirpiklerinizin sağlıklı ve hacimli olması için
İpek Kirpik
uygulamasını deneyebilirsiniz!

RANDEVU OLUŞTUR

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon (gerekli)

İletiniz